Kamp Kuralları

Star Karavan Park Bodrum Akyarlar'da konforlu ve güvenli bir kamp deneyimi için uyulması gereken kurallarımızı lütfen gözden geçirin.
Karavan Park Kuralları

GENEL ŞARTLAR

1. Karavan park alanı içerisinde bulunan evcil hayvanların, sahibi tarafından kendi alanı içinde bağlı tutulmak zorundadır. Serbest bırakılması yasaktır.
2. Karavan park kışlama ücretleri, işletmecinin belirleyeceği esaslara göre hesaplanır. Bu tutarlarda değişiklik yapma hakkı yıl boyunca işletme adına saklıdır.
3. Karavanın nereye park edilebileceği, işletmeci tarafından tespit edilir ve işletmeci gerek duyduğu anda sonradan yer değişikliği yapabilir.
4. Ücretlendirme, sözleşmenin imzalandığı tarihte değil, sözleşmede belirtilen kira başlangıç tarihinde başlar.
5. Karavan sahibi yada temsilcisi sözleşmedeki bilgileri eksiksiz doldurmakla yükümlüdür.
6. Karavan sahibi yada temsilcisi beraberinde getireceği tüm kişilerden sorumludur. Kimlik fotokopilerini ve bilgilerini işletmeye bildirmek zorundadır.
7. Sözleşme imzalandığı süre için geçerlidir.
8. Karavanın el değiştirmesi, gelememe veya kamptan erken ayrılma gibi durumlar da dahil hiç bir suretle alınan kaparo ve ücret iadesi yapılmaz.
9. Kampta geçerli sözleşmesi bulunan karavanın el değiştirmesi durumunda kamp işletmesine ruhsatın yeni sahibinin bilgilerini bildirmesi zorunludur. Kamp işletmesinin bu el değiştirmelerde gerekli gördüğü taktirde iş bu sözleşmeyi iptal hakkı saklıdır. Satış bilgisi / evrakı bildirmeyen karavanın hukuki, idari, mali yükümlülükleri eski sahibine aittir.
10. Karavan sahibi kamp içinde bulunduğu süre boyunca işletme tarafından kendisine tebliğ edilen veya alenen duyurulan tüm kaide ve kurallara uymayı peşinen kabul eder. İşletme panosuna asılmış olması ya da web sitesinde yayınlanmış olması bir duyurunun karavan sahibine tebliği anlamındadır.
11.Çamaşırhane, mutfak, su, elektrik, duş/wc, telefon, faks, havuz, internet vb. hizmetler işletme politikasına göre süreli veya süresiz, ücretli veya ücretsiz olarak verilebilir. Bu hizmetleri süre ve/veya ücretleri işletme tarafından belirlenir. İşletme, ek hizmetlerin niteliği ve niceliği ile bunlara uygulanacak ücretler konusunda yazılı olanlar dışında karavan sahibine karşı bir yükümlülük taşımaz.
12. Karavan sahibi, temsilcisi veya sorumlusu kamp işletme yönetmeliği ile kamp fiyat tarifesi hükümlerini okuduğunu, bildiğini anladığını ve ilgili yönetmelik ve tarifede yer alan hükümlere uyacağını kabul ve taahhüt eder.
13. Karavan park işletmesi tehlikeli ve acil durumlarda ve bununla sınırlı olmaksızın gerekli gördüğü bütün hallerde karavan konaklama yerlerini karavan sahibine haber vermeksizin değiştirmeye her zaman yetkilidir. Yer değiştirme işlemi için karavan sahibinden izin alınmasına gerek yoktur. Ancak, karavan sahibine yer değiştirme işlemini nedenleri ile birlikte en kısa zamanda bildirir. Karavan sahibi karavanı hareket edebilecek şekilde bırakmalıdır, aksi halde doğabilecek kırılma veya zarar ziyandan işletme sorumlu olmaz.
14. Karavan sahibi karavanına yaptıracağı bakım, onarım, tamirat işleri için getireceği şahısların veya ekiplerin yapacağı iş veya işleri için geçici yer tahsisi ve hizmet kullanım bedelini öder. Dışarıdan gelecek olan kişilerin 3. Şahıs mali mesuliyetlerini içeren gerekli ve yeterli şartlar karavan sahibine aittir. Ücret bedelini değiştirme hakkı işletmeye aittir. İşletmeye gelecek her türlü zarar ziyandan karavan sahibi sorumludur.
15. Karavanda bulunan değerli eşyaların çalınmasından kaybolmasından karavan park işletmesi sorumlu tutulamaz.

16. Karavan park ortak alanlarında karavan sahiplerinin kullanımına tahsis edilmiş her türlü hizmetin (çamaşırhane, bulaşıkhane, mutfak, duş, wc, havuz, çocuk parkı vb.) karavan sahiplerince dikkatli kullanılması ve olabilecek her türlü kaza ve zararlara karşı tedbirli olması gerekmektedir. Doğabilecek zararlardan sorumlu olan kişi veya kişilerden zararın tahsil edilmesi işletme adına saklıdır.
17. Herhangi bir karavan sahibinin kendisi veya aile bireylerinden bir tanesinin bir başka karavana verdiği zararlardan kendisi sorumlu olup, zarar veren karavan sahibi sorumlu olup işletmemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.
18. Atık su ve kasetlerin gösterilen yerlerden başka bir alana boşaltılması yasaktır.
19. Karavan park alanına getirilen evcil hayvanların tüm sorumluluğu sahibine aittir. Bu bağlamda maddi manevi herhangi bir zarardan işletmemiz sorumlu tutulamaz. İşletmenin bu zararları evcil hayvanın sahibine rücu hakkı doğar.
20.Çocukların kamp alanındaki tüm sorumluluğu ebeveynlerine aittir. Doğacak maddi ve manevi zararlardan işletmemiz sorumlu tutulamaz. Çocukların kamp alanına verebileceği zararlarda da ebeveynleri sorumludur. Gelebilecek zararlara karşı önlem alınması, doğan zarardan tespit edildiğinde sorumlu olan kişi veya kişilerden zararın tahsil edilmesi işletme adına saklıdır.
21. Karavan Giriş Saati: 12:00 – 21:00 | Çıkış Saati: 10:00 – 11:00 ‘dir. Kamp alanında konaklayan misafirlerimize rahatsızlık oluşturmamak adına 09:00 – 22:00 saatleri dışında araç giriş çıkışı yapılamamaktadır. Karavanını kamp alanına çektikten sonra aracını diğer araç ve karavanların geçişini engellemeyecek şekilde çekmesi gerekmektedir.
22. Elektrik ücretlendirilmesi KW üzerinden hesaplanacaktır. Karavan geldiği anda sayaç okunur daha sonra çıkış yaptığında aradaki fark hesaplanıp ücretlendirilir.
23. Gece sessizlik saatleri; 22:30 dur. Bu kurala uymayan karavan sahiplerine 3 kez ihtar verilir. 3. İhtardan sonra tek taraflı ücret iadesiz sözleşme feshi hakkı işletmeye aittir.
24. İşletme çevresinde bulunan, plastik çöp kutularının içerisine yanıcı veya yakıcı madde atılması tehlikeli ve yasaktır. Bu kurala uymayan karavan sahipleri, işletme güvenliğini tehlikeye sokma gerekçesi ile ücret iadesiz tek taraflı sözleşmesi feshedilecektir.
25.İşletme sahasında kiraya verilen konfor alanları asgari 48m2 dir. Karavanın büyüklüğüne göre daha fazla yer işgal eden karavan sahiplerinden kira sözleşmesi tutarına oranla, işgal ettiği alan kadar daha, ücret alınabilir.
26. Kamp alanımızda kiralanan konfor alanlarına karavanın orijinal tente vb. gölgelendirme gereçleri kullanılabilir. Karavan alanı dahilinde karavanların orijinal eklentileri haricinde görüntü kirliliği oluşturabilecek çadır tente vb. uygulamalar yapılması yasaktır.
27. Elektrik arızalarında veya kontör bitmesi durumlarında yetkili personele haber vermeden panolara müdahale etmek tehlikeli ve yasaktır. Olası bir kazada işletmemiz sorumlu değildir.
28. Elektrik panolarını asma kilit vb. gibi gereçlerle kilitlemek, tesisat kablolarının yerini değiştirmek başka bir sigorta takmak, elektrik enerjisini kendisine ait olmayan başka bir panodan almak kesinlikle yasaktır. Elektrik kablolarını saatten söküp direk bağlantı yaparak elektrik enerjisi kullanan karavan sahiplerinin tespitinde, tek taraflı ücret iadesiz sözleşme feshi hakkı işletme sahibine aittir.
29. Kampta bulunan, atık su gider hatlarına katı atık (wc kağıdı, peçete, çocuk bezi, ped vb.) atılması yasaktır.
30. Kamp alanımızdaki kaynakları kullanarak, araç yıkama veya karavan yıkamak kesinlikle yasaktır.
31. Karavan alanında bulunan çitlere ip, evcil hayvan vb bağlanması yasaktır. Bağlanacak tente ve güneşlikler çitin altında bulunan 15 cm alana takılabilmektedir.

32. Her bir karavan için sahilde 2 adet şezlong ücretsizdir. Ekstra istenecek şezlong işletme tarafından ücretlendirilir. Dışarıdan sahile yiyecek-içecek götürülmesi yasaktır. Kamp sakinleri sahildeki restauranttan faydalanabilir ya da ihtiyaçlarını karavanında giderebilir.
33. Her bir karavan için araç otoparkında 1 (bir) adet araç yeri ayrılmıştır.
34. Her bir karavanda 2 kişi ve 18 yaş altı çocukları olan kiralama ücretine dahildir. Ekstra konaklamalarda kişi başı ücret 200 (iki yüz) TL alınmaktadır.
35. Kamp alanında mangal, barbekü, gazlı mangal tipi gereçlerle yemek pişirmek yasaktır. Bu tip hazırlıklar ortak alandaki barbekü bölümünde yapılmalıdır.

Değişiklik yapma hakkı yıl boyunca işletme adına saklıdır.

Bilgi Formu